អ្នកស្នើសុំបើកលក់ថ្នាំពេទ្យនៅស្រុកជីក្រែង ឯអ្នកបើកលក់នៅស្រុកអង្គរជុំ ឈ្មោះផ្សេង ខ្មែរអាចធ្វើបាន
ខេត្តសៀមរាប៖ឱសថស្ថាន ក្ដីរុន ប្រើមនុស្សមិនដែលបានរៀនពេទ្យឲ្យជួយលក់ថ្នាំពេទ្យ ខណៈម្ចាស់អាជីវកម្មជា គិលានុបដ្ឋាក នៅមន្ទីរពេទ្យគន្ធបុប្ផាសៀមរាប ចំណែកប្រពន្ធជាឆ្មប។
យោងតាមប្រភពច្បាស់ការបានអះអាងថា ផេក Angkor Chum OD ការិយាល័យសុខាភិបាលស្រុកប្រតិបត្រអង្គរជុំ បង្ហោះសារមួយគួរឲ្យចាប់អារម្មណ៍ ដែលមានខ្លឹមសារថា «ជំរាបសួរលោកប្រធាននាងខ្ញុំសូមរាយការណ៍ ករណីឱសថ ស្ថាននៅឃុំក្តីរុន ម្ចាស់ឱសថស្ថានឈ្មោះ ជឿន សារ៉ាក់ ភេទប្រុស ជាគិលានុបដ្ឋាកបម្រើការនៅ មន្ទីរពេទ្យគន្ធាបុប្ផាសៀមរាប ត្រូវជាស្វាមី របស់ ឈ្មោះ ឆន ស៊ីណា ជាឆ្មប បម្រើរការនៅមណ្ឌលសុខភាពគោល អ្នកនៅលក់នឹងកន្លែង ឈ្មោះ ឆនស៊ីដា ភេទស្រី មិនដែលបានរៀនពេទ្យទេ ត្រូវជាបងស្រីបង្កើតរបស់ឈ្មោះ ឆន ស៊ីណា»។
យោងតាមកិច្ចសម្ភាសន៍បន្ថែម រវាងប្រធានការិយាល័យសុខាភិបាលស្រុកប្រតិបត្តិអង្គរជុំ ជាមួយអ្នកសារព័ត៌មាន បានបញ្ជាក់ថា បុគ្គលឈ្មោះ ឆន ស៊ីណា ជាឆ្មប បម្រើការនៅមណ្ឌលសុខភាពគោល និងស្វាមីឈ្មោះ ជឿន សារ៉ាក់ បានផ្ដល់ព័ត៌មានពីផ្ទុយគ្នា ប៉ុន្តែអ្នកទាំងពីរមិនមែនជាម្ចាស់ទីតាំងឱសថស្ថានក្ដីរុន នោះទេ គ្រាន់តែឈរឈ្មោះឲ្យគេតែប៉ុណ្ណោះ។
ជុំវិញការបង្ហោះរបស់ការិយាល័យសុខាភិបាលស្រុកប្រតិបត្រអង្គរជុំ បែបនេះ គេនៅពុំទាន់ឃើញមានសេចក្ដីបំភ្លឺពីឱសថស្ថាន ក្ដីរុន និងមានចំណាត់ការណាមួយ ពីមន្ទីរសុខាភិបាលខេត្តសៀមរាបនៅឡើយទេ។
មហាជនបានសម្ដែងនៅក្ដីបារម្ភចំពោះការលក់និងចែកចាយឱសថ ដែលពុំមានឱសថការីជំនាញច្បាស់លាស់ស្របច្បាប់ អាចនឹងបង្កហានិភ័យយ៉ាងខ្លាំងដល់អ្នកប្រើប្រាស់ និងក្លាយជាបន្ទុកដ៏ធ្ងន់របស់រាជរដ្ឋាភិបាលទៅថ្ងៃក្រោយ។
ទោះជាយ៉ាងណា មហាជនសំណូមពរ ដល់មន្ទីរសុខាភិបាលខេត្តសៀមរាបជាពិសេសក្រសួងសុខាភិបាលដែលជាអាណាព្យាបាលរបស់ឱសថស្ថាន និងមណ្ឌលផ្ដល់សេវាសុខភាពនានា មេត្តាត្រួតពិនិត្យវាយតម្លៃ នឹងធ្វើការិតបន្តឹង លុបបំបាត់ ដើម្បីចូលរួមជាមួយនឹងយុទ្ធសាស្ត្រ បញ្ចកោណ របស់រាជរដ្ឋាភិបាល ដាក់ចេញនូវ ទឹក ផ្លូវ ភ្លើង មនុស្ស បច្ចេកវិទ្យា ហើយវិស័យសុខាភិបាលបានចូលរួមចំណែកយ៉ាងសំខាន់ ក្នុងកិច្ចការងារកសាងធនធានមនុស្សប្រកបដោយសុខភាពល្អ។
សូមជម្រាបថា ប្រវត្តិរូបសង្ខេប អ្នកស្នើសុំ បើកឱសថការី ឈ្មោះចយ លីដា ភេទស្រី ទីកន្លែងកំណើត នៅភូមិប្រាសាទ ឃុំកំពង់ក្ដី ស្រុកជាក្រែង ខេត្តសៀមរាប កម្រិតវប្បធម៌ មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ៕SRP